מדיטצית קונדליני יוגה
בהנחיתו של סטוארט פרין
ועל פי דרכו של סוואמי רודרננדה (רודי)

 

 חדש באתר

שעורי מדיטציה מתקיימים בירושלים ובמעלה אדומים; למידע נוסף אנא צרו קשר עם אלי מלכי.

מאמר על ישוע - הבודהה היהודי

קטעים מספרו של רודי - קניבליזם רוחני גדילה רוחנית

הבלוג שלי "רוחניות עם שכל ישר"

מאמר בנושא אבולוציה, תודעה וחוק האוקטבה

מאמר על דרכם הרוחנית של האיסיים מקומראן לקונדליני

תרגום של קטע מספרו החדש של סטוארט פרין - לנווט בנהר הזמן – Navigating the River of Time - העם הנבחר

תרגום של קטע מהספר Rudi: In His Own Words - גדילה רוחנית


השאיפה לאושר משותפת לכל בני האדם. כל אחד רוצה לחיות חיים מאושרים ומלאי סיפוק. אף אחד לא רוצה להיות אומלל. עם כל זאת מעטים הם האנשים שמצליחים לחיות חיים מאושרים. רובנו עובר בחייו תקופות קצרות של אושר, תקופות לא מבוטלות של סבל וכאב, ובמרבית הזמן אנו חיים בתוך שגרה אפורה שמתאפיינת בחוסר סיפוק.
נסיבות חיינו מאפשרות לנו לתרץ לעצמנו מדוע איננו מצליחים להיות מאושרים. כולנו "סובלים" מאותן בעיות: דאגות פרנסה, מערכות יחסים מסובכות, בעיות רפואיות (שלנו או של האנשים הקרובים לנו), ובסופו של דבר כולנו נמות.
אולם הסתכלות כנה על עצמנו תגלה לנו שחוסר האושר לא נובע מנסיבות החיים, אלא מהאופן שבו אנו מקבלים אותם ומגיבים אליהם. אנשים שונים יגיבו לנסיבות חיים זהות באופנים הפוכים לגמרי. למעשה התגובה שלנו לסיטואציות השונות שהחיים מביאים לנו, היא זאת שקובעת האם נהיה מאושרים או לא. המערך הנפשי שלנו אחראי לאופן שבו אנו מגיבים לכל סיטואציה. אנו נוטים להתייחס אליו כאל דבר נתון, אוסף של תכונות שנולדנו אתו ושמהווה את האישיות שלנו. אולם למעשה המערך הנפשי שלנו הוא בר שינוי. בהרבה מובנים המערך הנפשי דומה לגוף הפיזי. במהלך כל התקופה שמלידתנו ועד הפיכתנו לאנשים בוגרים הגוף הפיזי שלנו עובר שינויים: הוא גדל ומתפתח עד שהוא מגיע לתצורה הסופית שלו. ההתפתחות של גופנו איננה מקרית, אלא מוכתבת באמצעות סדרת הוראות מדויקת שנמצאת בתוך הגנים שלנו. אולם על מנת שהגוף יתפתח ויוכל לממש את הפוטנציאל שלו הוא זקוק לאנרגיה שאותה אנו מקבלים מהסביבה שלנו. בגוף האדם, כמו אצל כל יצור חי, קיימת מערכת משוכללת מאוד שיודעת לקחת חומרי גלם מהסביבה, ולהפוך אותם בתהליך כימי מורכב ביותר לאנרגיה שדרושה לגוף שלנו לצורך קיומו והתפתחותו.
גם למערך הנפשי שלנו ישנו פוטנציאל להתפתחות שמקודד בתוכו. על מנת שההתפתחות הנפשית תקרה אנו צריכים לעבור דרך רצף של סיטואציות בחיים, שאותן אנו "מושכים" לעברנו באופן בלתי מודע. בטרמינולוגיה ההינדית רצף הסיטואציות האלה נקראה "קארמה". בדומה לתהליך הגדילה הפיזי גם לתהליך הגדילה הרוחנית נדרשת אנרגיה שאותה ניתן לקבל מהסיטואציות שהחיים מביאים לנו. בדומה לגוף הפיזי גם למערך הנפשי ישנה מערכת שמסוגלת לקחת את "חומרי הגלם" הנפשיים שאותם אנו מקבלים מנסיבות חיינו ולהפוך אותם לאנרגיה שלה אנו זקוקים לצורך התפתחותנו הרוחנית. מערכת העיכול הנפשית הזאת מכונה בטרמינולוגיה ההינדית "מערכת הצ'קרות".
אולם ישנו הבדל אחד מהותי בין תהליך הגדילה הפיזי לתהליך הגדילה הרוחני. המערכת הפיזיולוגית שלנו היא אוטונומית; כל התהליכים שקורים בגוף שלנו ומאפשרים את הגדילה וההתפתחות שלו מתבצעים מעצמם, ללא צורך במודעות כלשהי מצדנו. לעומת זאת המערך הנפשי איננו יכול להתפתח ללא מאמץ מודע מצדנו. על מנת שמערכת העיכול הנפשית שלנו תתפקד ותספק את האנרגיה שדרושה לתהליך ההתפתחות הרוחנית, אנחנו צריכים להפעיל אותה באופן מודע. כאשר אנחנו לא עושים את זה חומרי הגלם הנפשיים הופכים למתחים שהולכים ומצטברים בתוכנו.
מדיטציית קונדליני היא טכניקה שמאפשרת לנו להפעיל ולחזק את מערכת העיכול הנפשית שלנו, שחיונית לתהליך ההתפתחות הרוחנית שלנו. מדיטציית קונדליני פועלת במסגרת חיי היום יום ותוך שימוש בהם. תרגול המדיטציה מלמד אותנו כיצד למשוך אנרגיה יצירתית מכל סיטואציה בחיים, על מנת לקבל את התזונה הפנימית הדרושה לנו וללמוד להיות מאושרים.
הטכניקה של מדיטציית קונדליני פותחה ע"י רודי (סוואמי רודרננדה) - מורה רוחני שחי ולימד בניו-יורק. רודי לקח על עצמו להפוך את התורות האזוטריות מהמזרח לנגישות לאדם המערבי, על מנת לענות לצורך הרוחני שהלך וגדל בארה"ב ובאירופה. סטוארט פרין הוא תלמיד ישיר של רודי, וממשיך את דרכו ומלמד מדיטציית קונדליני בארה"ב ובאירופה. במקביל סטוארט תומך במספר מרכזי מדיטציה בארה"ב, בברזיל ובישראל, שבהם מלמדים תלמידיו. בישראל מתקיימים שעורי מדיטציית קונדליני בירושלים ובמעלה האדומים. השעורים מתקיימים על בסיס קבוע, וההשתתפות בהם איננה כרוכה בתשלום. על מנת להשתתף יש לתאם פגישה לצורך קבלת הדרכה ראשונית על שיטת המדיטציה.

זמני השעורים.


פרטים ליצירת קשר:

אלי מלכי

ת.ד. 44034 ירושלים 91440

טלפון: 6568906 - 02

דואר אלקטרוני:מאמרים נוספים על התפתחות רוחנית:


הנחש המקראי והארה רוחנית - אלי מלכי

 

צלם אלוהים - אלי מלכי

 

יוגה עברית - אלי מלכי

 

אור בוקע מן האין - אלי מלכי

 

חיים רוחניים ומדיטציה - אלי מלכי

 

ספר יצירה: סיפורו של היקום - אלי מלכי

 

מערכת הצ'קרות - אלי מלכי

 

רוחניות בצל המלחמה - אלי מלכי

 המורים שלי:


מי אני ? - סטוארט פרין

 

רודי (סוואמי רודרננדה)

 

כתבה על מדיטציית קונדליני - "חיים אחרים", יולי 1999

 

אתר הבית של סטוארט פרין (אנגלית)
הקדמה מתוך ספרו של סטוארט פרין:

 

"בתחושה עמוקה יותר של כניעה..."

 

תרגום: אלי מלכי

רודי (סוואמי רודרננדה) עם סטוארט

 

במובנים רבים "בתחושה עמוקה יותר של כניעה" יצר את עצמו. לאחר שכתבתי את "לאה", "המעבורת המיסטית" ו"האיש הרוקד", מצאתי את עצמי יושב ליד שולחן הכתיבה שלי ומשרבט קטעי דברים שנבטו עם הזמן לסיפור חדש. ככל שעמלתי במשך מספר שנים על הטיוטות הרבות של הסיפור התברר לי הקושי שבכתיבת "בתחושה עמוקה יותר של כניעה": ניסיתי להעביר לקורא ולחלוק עמו את קורותיו של האירוע המשמעותי והדרמטי ביותר של חיי.  הדבר עצמו ארע לפני יותר מעשרים שנה. על פני השטח העובדות הן פשוטות ביותר: מטוס קטן המריא משדה התעופה של טיטרבורו בניו-ג'רסי, איבד את דרכו בערפל והתרסק לתוך הר. אדם אחד נהרג ושלושה ניצלו. אבל הצגה שטחית של המאורעות אינה מעבירה את עומקן של ההתנסויות מכיוון שהאדם שנהרג היה רודי, מורי הרוחני, הגורו שלי, אדם שאהבתי יותר מכל. אינני יכול לתאר לעצמי כיצד הייתי מגיב לידיעה על מותו אילולא הייתי בעצמי במטוס בעת פגיעתו בהר, אילולא ראיתי את רודי ללא רוח חיים, מוקף בשברי מטוס, בסלעים ובעצים עקורים. מעולם לא שאלתי את עצמי מדוע זה קרה. אין תשובות לשאלות כאלה. הפתיעה אותי העובדה שלא כעסתי ושלא הפגנתי כל רגש. אבל בתוכי השתוללה בעירה, חיי הפנימיים נאבקו למצוא קשר עם אלוהים. ניסיתי להסתגל לחיים ללא נוכחותו של רודי. סלחתי לאלוהים ולמוות על שלקחו ממני את האדם שהיה בעל משמעות כה רבה עבורי, אדם שהציל אותי ונתן לי את חיי. מעולם לא חלקתי את מחשבותי ורגשותי הכמוסים עם אדם אחר. ידעתי שעלי לעבוד קשה על מנת לוותר על רודי; שלאהוב אותו פירושו לבנות קשר בלתי אמצעי עם האנרגיה היצירתית הגבוהה של היקום. היה עלי לשמור על רודי בלבי, להמשיך את עבודתו ולטפס על ההר האישי שלי כדי לקבל הארה רוחנית. אני זוכר אותו אומר ש"הדרך הטובה ביותר לשרת את הגורו היא לבנות את חייך הפנימיים וליצור קשר בלתי אמצעי עם אלוהים". זה היה רצוני. הבטחתי לעצמי שלא אהיה אחראי ללידתו המחודשת של רודי, שאקח על עצמי את העבודה שהוא השאיר ואעשה כל מאמץ לשחרר אותו. רודי נתן לי את הכשרתי הרוחנית ואהבתו עזרה לי בתקופה הקשה ביותר של חיי. רציתי שהוא יוכל לרקוד עם מלאכים,  להיות נקודת אור בקוסמוס, לחסות בחיקו של אלוהים. רציתי שיהיה חופשי והאמנתי שדמעות ואבל רק יחזירו אותו בחזרה לעולם;  בניגוד מוחלט לחייו שהוקדשו לעבודה רוחנית ולויתור פנימי. 

אבל מעולם לא רציתי לכתוב סיפור זה. לא רציתי לשחרר את החוויה. חלפו חמש עשרה שנה אחרי התרסקות המטוס כאשר התחלתי לראשונה לעבוד על הסיפור. במשך תקופה זו חייתי תשע שנים בטקסס, שם ניהלתי מרכז למדיטציה, ולאחר מכן שש שנים בניו-יורק. בכל שנה ביקרתי באתר ההתרסקות - המקום המקודש שבו מורי הרוחני הגיע לסמדהי - עם תלמידים רבים, שרובם מעולם לא פגשו את רודי, ושם ישבנו למדוט בחסדו של רודי. ההר הפך לקדוש עבורי. שמעתי בו את קולו של אלוהים. ראיתי את רודי יורד דרך העצים ונכנס ללבי והבנתי שלידה ומוות הם חלק מהריקוד הקוסמי, האחד אינו שולל את השני. הבנתי שרודי חי בתוכי. כדי להיות אתו כל שעלי לעשות הוא לפתוח את לבי. שם אני יכול לאהוב אותו ולהיות נאהב על ידו, והוא מזכיר לי כל יום מחדש להעמיק את המאמץ הרוחני בתוכי.

קשיים רבים עלו בתוכי במהלך הכתיבה של "בתחושה עמוקה יותר של כניעה". היה עלי לוותר על התנסויותיי ולאפשר להם לחדור לעולם הסיפורת ואם זאת לאפשר לסיפור לתאר ככל האפשר את המציאות.  שעה אחת של טיסה הפכה עבורי לכלי שבאמצעותו סיירתי בתוככי מערכת היחסים שלי עם רודי במשך שש שנים.  זהו תיאור התבגרותו של מחפש רוחני צעיר והדינמיקה שבינו לבין מורה רוחני בעל סבלנות, אהבה וחכמה אינסופיים, מעבר ליכולת ההבנה האנושית. רצף של מודעות זורם מההווה לעבר ובחזרה, ומכיל בתוכו מרכיבים של אלגוריה ומציאות במעורבב. אנשים מסוימים עלולים להתנגד לכך. הם עלולים לתהות האם באמת חלפו בראשי מחשבות אלו בשעה שישבתי במושב הקדמי של המטוס,  האם אני מתאר עובדות או כותב סיפור דמיוני.  אולם במהלך השנים למדתי שהגבול בין מציאות לדמיון מתפוגג כאשר אדם מגלה את חייו הפנימיים. מטרתי בכתיבתו של סיפור זה הייתה להגיע לראייה פנימית עמוקה של יחסי עם רודי; אבל כמו בכל יצירת אמנות משמעותו האמיתית של הסיפור היא במה שהקורא מביא לתוכו. הטוב ביותר שביכולתי לעשות הוא לחלוק  את התנסותי בחיפוש  אחר חיים רוחניים, ואת זה הנני מציע לך הקורא.
אלי מלכי - כל הזכויות שמורות © 2002.

מספר המבקרים באתר זה עד כה הוא